Czytanie Przedwiośnia w Bebelnie

Bebelno to kolejny przystanek na ogólnopolskiej mapie miejsc, na którym czyta się wielkie dzieła Stefana Żeromskiego. Miejsce spotkania nie przypadkowe, ponieważ to właśnie z Bebelna i okolic pochodzi rodzina sławnego pisarza. Z tej okazji zorganizowano imprezę z udziałem kół gospodyń i stowarzyszenie. Nie zabrakło przedstawicielek z Nieznanowic. Odsłonięto również symboliczną tablicę pamiątkową.

dav

Program artystyczny wzbogaciły występy chóru męskiego z Bebelna oraz występ reprezentacyjnego chór KGW i stowarzyszeń. Atrakcją był również występ Kabaretu z Motyczna. Teksty przedwiośnia czytała między innymi Jolanta Tyjas.

dav

Czytanie połączone było z konkursem potraw, w którym potrawa z Nieznanowic (Pierożki + Kasza z grzybami) uzyskała wyróżnienie. Otrzymane nagrody oficjalnie odpakujemy na najbliższym zebraniu wiejskim, które odbędzie się w niedzielę 16 września.

dav

W Bebelnie była również Włoszczowa TV

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Nieznanowice

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Nieznanowice na Dożynkach Gminnych w Bebelnie

Tegoroczne święto plonów w Gminie Włoszczowa odbyło się w Bebelnie. Nie mogło na nim zabraknąć reprezentacji Nieznanowic, która zaprezentowała się...

Zamknij