Dziękuję za poparcie

Chciałem serdecznie podziękować za poparcie i oddane głosy w wyborach na sołtysa sołectwa Nieznanowice. Mieszkańcy sołectwa Nieznanowice, pozytywnie zaskoczyli frekwencją. W zebraniu wiejskim w Nieznanowicach uczestniczyło aż 66 osób, co pozwoliło pierwszy raz w historii uzyskać wymagane kworum. W wyniku głosowania tajnego zostałem wybrany jednogłośnie sołtysem Sołectwa (DZIĘKUJĘ). Wybrano również członków rady sołeckiej, która została powiększona i przybrała następują skład: Joanna Bulska, Artur Fiecek, Sławomir Pawlik, Ireneusz Kurzak i Rafał Matuszewski.

DSC_0038

W zebraniu wiejskim sołectwa Nieznanowice uczestniczył burmistrz Gminy Włoszczowa Pan Grzegorz Dziubek. Początek obrad to prezentacja multimedialna dotychczasowej działalności sołtysa i rady sołeckiej w kadencji 2015 – 2019, której to zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów, zarówno inwestycyjnych jak i tych społecznych (miękkich). Powstała świetlica, drogi, chodniki, przystanki, czy stowarzyszenia, które pozyskując środki zewnętrzne skutecznie poprawiają jakość życia mieszkańców.

DSC_0076

Po dokonaniu wyboru sołtysa wybrano również członków Rady Sołeckiej, która została rozszerzona z 3 do 5 osób. W tym miejscu pragnę podziękować za wkład włożony w rozwój naszego sołectwa Panu Tadeuszowi Książkowi. Ostateczny skład Rady Sołeckiej Sołectwa Nieznanowice na lata 2019-2024 – wybrany jednogłośnie to – Joanna Bulska, Artur Fiecek, Sławomir Pawlik, Ireneusz Kurzak i Rafał Matuszewski – gratuluję członkom rady sołeckiej wyboru.

DSC_0078

Zebranie było również okazją do zgłaszania i wysłuchania problemów mieszkańców. Wykorzystując obecność Pana Burmistrza, zapytałem o kilka spraw, które zostały zgłaszane przez mieszkańców: poszerzenie drogi w kierunku Woli Wiśniowej i nadmierna prędkość samochodów na tym odcinku drogi (w odpowiedzi usłyszeć mogliśmy że trwają pracę nad ustanowieniem szerszego pasa drogowego, który umożliwi wykonanie poszerzenia drogi i wykonanie niezbędnej podbudowy oraz kolejnej warstw asfaltu); remontu drogi w kierunku stawów hodowlanych Feliksówka (w odpowiedzi: w momencie powstania dodatkowych oszczędności, ubytki na drodze zostaną utwardzone kamieniem).

DSC_0014

Poruszany był również temat programu OZE (odnawialnych źródeł energii). Burmistrz Grzegorz Dziubek wyjaśnił konieczność dopłat mieszkańców do już istniejących umów. Podkreślił, że różnica w cenie wynikła z przetargu, który pomimo wyboru najniższej oferty i tak przekroczył środki jakimi dysponował projekt. Osoby, które zapisały się do projektu stoją przed wyborem dopłaty, albo rezygnacji z projektu. Jak dodawał Burmistrz Grzegorz Dziubek w przypadku rezygnacji środki zostaną zwrócone jednak jak wynika z wyliczeń nawet po dopłacie, wysokość dofinansowania może wynieść 40%.

Ostatnim z tematów była sprawa kominiarza. Problem zgłosił Pan Wiesław Chruściel. W ostatnich dniach również docierały do mnie informacje, że nawet jak kominiarz jest to nie ma informacji w jakim terminie i godzinach i często nie zastaje nikogo w domu. Dlatego poprosiłem o informowanie mnie w chwili kiedy kominiarz będzie odwiedzał Naszą miejscowość o czym poinformuje mieszkańców, chociażby za pośrednictwem strony internetowej czy informacji na tablicy ogłoszeń.

Na tym zebranie zakończono. Jeszcze raz dziękuję pięknie za zaufanie i działamy dalej …

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Nieznanowice

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Wybory sołtysa

Zapraszam mieszkańców na Zebranie Wiejskie Sołectwa Nieznanwice, którego przedmiotem będą Wybory Sołtysa Sołectwa Nieznanowice. Wybory odbędą się 30 marca 2019...

Zamknij