Nieznanowice w profilaktycznym projekcie

Grupa mieszkańców sołectwa Nieznanowice, która aktywnie uczestniczy w zajęciach nording walking dołączyła do Projektu Profilaktycznego „Wygrywamy z dopalaczami 20 do 0″, którego celem jest przeciwdziałanie dopalaczom oraz innym substancjom psychoaktywnym. Zadanie realizowane jest przez I LO Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie. W ramach Projektu Nasi mieszkańcy promują aktywne (alternatywne) formy spędzania wolnego czasu oraz dystrybuują ulotki informacyjno – edukacyjne.

Członkowie grupy Nording Walking z Nieznanowic zostali zapoznani również z zagrożeniami jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne. Na spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie (w osobach: mł. asp. Karol Bator – rzecznik prasowy policji oraz  asp. Marek Ginalski), mieszkańcy zostali zapoznani z niebezpieczeństwami, jakie niesie za sobą zażywanie substancji psychoaktywnych (w tym dopalaczy) jak również zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w okresie zimowym.

WP_20160113_15_49_27_Pro

Policjanci przekazali zgromadzonym ulotki informujące oraz obdarowali mieszkańców odblaskowymi „listwami”, które pomogą w byciu widocznym na drodze, m.in. podczas „spacerów z kijkami”. Dziękujemy za wizytę i prelekcje!

W ramach Zadania „Wygrywamy z dopalaczami 20 do 0″ uczestnicy wypełnili również ankietę, która będzie wyznacznikiem świadomości o w.w. zagrożeniach. Ankietę można również pobrać i wypełnić tutaj.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Nieznanowice

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Zbieramy zakrętki i pomagamy

W artykule z 21 września 2015 r. pisałem o akcji zbierania zakrętek. Cieszę się, że pierwsi mieszkańcy nabrali nawyku zbierania...

Zamknij