Odpowiedź Gminy ws. turbiny wiatrowej

Gmina Włoszczowa, w odpowiedzi na formalny sprzeciw wobec planowanej instalacji turbiny wiatrowej w Nieznanowicach, potwierdzony stosowną uchwałą zebrania wiejskiego oraz zgromadzonymi podpisami mieszkańców na ręce Pana Sołtysa Wiesława Chruściela przesłała pismo (pełna treść pisma na tablicy ogłoszeń naprzeciw dawnego Baru), w którym to przyjmuje prośbę o włączeniu do programu najbliższego posiedzenia Rady Gminy punktu o odłączeniu Nieznanowic od planowanej inwestycji turbiny wiatrowej na terenie sołectwa.

Kiedy najbliższa sesja Rady Gminy ?

Kontaktowałem się z Gminą w sprawie najbliższej sesji Rady Gminy i otrzymałem informacje, że najpewniej odbędzie się ona we wrześniu. Jeżeli tylko zostanie ustalony jakiś konkretny termin natychmiast poinformuje o nim na łamach strony i na tablicy ogłoszeń. Najrozsądniej byłoby wtedy wygrać kilkoro reprezentantów naszej wsi, wybrać się na sesję Rady, aby „przypilnować” uwzględnienia naszego sprzeciwu i poddania go pod głosowanie.

wloszczowa

Tak jak to wspominałem na zebraniu i potwierdza to również w.w. pismo Wojewoda Świętokrzyski rozstrzygnięciem nadzorczym znak: IN-III.4131.2.4.2013 z dnia 12 grudnia 2013 r., stwierdził nieważność uchwały Nr XXXV/288/13 w sprawie uchwalenia zmiany Nr II Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Włoszczowa. W związku z tym wrześniowy termin głosowania na Naszą sprawą jest jak najbardziej bezpieczny. Ważne, że Gmina poznała Nasze oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Co dalej ?

Zapytacie co robić dalej ? Cierpliwie czekać na termin wrześniowej sesji Rady Gminy, wysłać na nią reprezentantów i liczyć na rozsądek radnych, którzy mam nadzieję nie będą głosować przeciw woli mieszkańców.

Chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jedną kwestię. Jak dowiedziałem się, mimo że Kurzelów i okolicę oficjalnie wygrał bitwę z wiatrakami to nadal jego mieszkańcy muszą być czujni i solidarni. Firma, która chce wybudować farmy wiatrowe w naszej gminie nie ograniczyła się na rozesłaniu broszur i ulotek propagandowych do mieszkańców Kurzelowa. Aktualnie zbiera podpisy „za instalacją wiatraków”. Wyrażam nadzieję, że próby nakłaniania mieszkańców Nieznanowic do zmiany decyzji będą nieskuteczne, a wręcz bezsensowne.

Rozwijaj serwis www.nieznanowice.pl

Jeżeli masz ciekawe informacje o Nieznanowicach i Regionie napisz do mnie, a Twoje info może zostać opublikowane na łamach serwisu. Zapraszam do kontaktu.

================================================

Michał Szafrański

Kontakt e-mailowy : info@nieznanowice.pl .:. 514 350 310

================================================

PS 1. Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego we wsi.

PS 2. Poinformuj o stronie www.nieznanowice.pl znajomych i sąsiadów

Kategoria: Nieznanowice

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Archiwum

Tworzymy Kronikę Nieznanowic i okolic, zarówno w formie Albumu fotograficznego jak również zbioru zdjęć publikowanych na Facebooku. Podziel się swoimi...

Zamknij