Ogłoszenie

Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016r. poz. 250 z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

gmina-wloszczowaUrząd Gminy Włoszczowa rozpoczyna kontrole nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe. Podczas przeprowadzania kontroli posiadanych zbiorników bezodpływowych będą sprawdzane umowy oraz dokumenty potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych przez przedsiębiorców uprawnionych do prowadzenia działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych, poprzez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

Ponadto informuję, że osoby, które nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny to uczynić niezwłocznie. Podmiotami uprawnionymi do zawarcia umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych oraz transport nieczystości ciekłych są niżej wymienione przedsiębiorstwa:

  • WZWiK, ul. Sienkiewicza 43, 29-100 Włoszczowa, tel. 41 39 43 680 (Dział Techniczno-Eksploatacyjny)
  • Usługo Transportowo – Asenizacyjne, Piotr Józefowski, 29-100 Włoszczowa, Czarnca, ul. Kasztanowa 7
  • Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe MARIO, Jolanta Szymczyk – Smerkowska, Popowice 37, 28-363 Oksa, tel. 508 356 957

Pouczamy, iż zgodnie z art. 10 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach za uchylanie się od obowiązków właściciel nieruchomości podlega karze grzywny.

UWAGA!

W przypadku nieruchomości podłączonej do kanalizacji zgłoszenie nie obowiązuje.

Co to oznacza dla mieszkańców ?

Urzędnicy Urzędu Gminy Włoszczowa odwiedzą mieszkańców ze specjalnym upoważnieniem (tam gdzie nie ma kanalizacji) i dokonają sprawdzenia kwitów ewidencjonujących wywóz szamba za okres całego 2016 roku. Aby sprawdzić wiarygodność osoby kontrolującej można zadzwonić do Urzędu Gminy pod numerem 41 394 26 69

Kontrole planowane są na kwiecień 2017.

Ewidencja przydomowych oczyszczalni ścieków

Ponadto Gmina Włoszczowa zwraca się z prośbą o zgłoszenie faktu eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków, poprzez wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do Urzędu Gminy Włoszczowa w terminie do dnia 28 kwietnia br. Zgłoszenie i więcej informacji na stronie Urzędu www.wloszczowa.pl/art,1880,ewidencja-oczyszczalni-sciekow

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Zachęcam również do śmiałego komentowania…

Kategoria: Gmina Włoszczowa

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaproszenie na Babiniec 3

Mimo że już nie premiera, ale na rozrywkę na wysokim poziomie warto zapraszać. W piątek kolejna szansa na podziwianie spektaklu...

Zamknij