Pałac w Nieznanowicach

Pałac w Nieznanowicach to wizytówka miejscowości położnej w gminie Włoszczowa, w województwie Świętokrzyskim. Obiekt usytuowany jest w środku dużego parku. Na tej stronie znajdziesz historię temat tego unikalnego obiektu.

Pałac w Nieznanowicach

Dziś wiadomo, że budowę Pałacu w Nieznanowicach datuje się na przełom IX i XX wieku. Twórcą obiektu był Izrael Kalman Poznański. Na początku XX wieku właścicielami Pałacu zostali Karscy.

pałac w nieznanowicach

Od czasu II wojny światowej rozpoczęła się tragiczna historia Pałacu w Nieznanowicach. W wyniku pożaru spłonął dach obiektu. Budynek nie został już odbudowany i jego stan sukcesywnie się pogarszał. Aktualnie Pałac jak również otaczający go zabytkowy Park znajduję jest własnością prywatną.

Rozwijaj serwis www.nieznanowice.pl

Jeżeli znasz ciekawe historię związane z Pałacem w Nieznanowicach i nie tylko, napisz do mnie, a Twoje info może zostać opublikowane na łamach serwisu. Zapraszam do kontaktu.

================================================

Michał Szafrański

Kontakt e-mailowy : info@nieznanowice.pl .:. 514 350 310

================================================

PS 1. Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego we wsi.

PS 2. Poinformuj o stronie www.nieznanowice.pl znajomych i sąsiadów

Kategoria: Historia Nieznanowic
Tagi:, , ,

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.


Przeczytaj poprzedni wpis:
I ty możesz zostać redaktorem

Teraz i Ty możesz zostać redaktorem serwisu www.nieznanowice.pl. Jeżeli masz interesującą informację, związaną z Nieznanowicach i okolicą poinformuj mnie o...

Zamknij