Podział funduszu sołeckiego na 2018 rok

Podczas zebrania wiejskiego, dokonano podziału funduszu sołeckiego na rok 2018. Największa część środków (16 000 zł) zostanie przeznaczona na ogrodzenia działki i wyposażenie świetlicy wiejskiej (w trakcie budowy – planowany koniec inwestycji czerwiec 2018); 2 000 zł – zostanie przeznaczonych na organizację Festynu rodzinnego – otwarcie świetlicy wiejskiej; pozostałą kwotę – 849,58, zagospodarowano na przygotowania do dożynek gminnych 2018.

DSC_0353

Wśród poruszanych tematów mieszkańcy m.in następujące kwestie:

  • potrzeba montażu wiaty przystankowej, na przystanku Martylnik – zobowiązałem się, zorientować czy i jak można będzie taką wiatę zainstalować, przy przedmiotowej drodze,
  • pytania o długość wyłożenia chodnika w kierunku Woli Wiśniowej – w tym roku zostanie wyłożona cała kostka zakupiona w latach poprzednich, tym samym poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi, jak również zniknie nieestetyczny widok gromadzonej kostki. Zgodnie z wyliczeniami, kostki 6 cm i 8 cm (tej drugiej trzeba dokupić) wystarczy na mniej więcej połowę posesji Nieznanowice 25. W 2018 roku będę wnioskował o zabezpieczenie środków na zakup kostki, krawężników i robociznę na pozostałej części posesji 25 oraz posesję Nieznanowice 25A. Przypominam, że środków na wyłożenie kostki, w ramach tegorocznego funduszu starczyłoby na 2 posesje – zrobione zostanie 4,5 posesji! W tym miejscu dziękuję Burmistrzom Gminy Włoszczowa za przyspieszenie tej inwestycji, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo oraz estetykę naszej miejscowości.
  • oświetlenie drogi w kierunku Woli Wiśniowej oraz jej poszerzenie – jeszcze tym roku zostaną zainstalowane dwie lampy przy posesji Nieznanowice 25A oraz kolejnym słupie w kierunku Woli Wiśniowej,

W sprawach typowo organizacyjnych rozmawialiśmy na temat reprezentacji Nieznanowic na Włoszczowskich Targach Runa Leśnego (niedziela, 24 wrzesień) oraz Święcie Pieczonego Ziemniaka (7 października). Zgodnie z propozycją zgromadzonych, niewykorzystaną kwotę w roku 2017 funduszu sołeckiego w zakresie promocji sołectwa, przeznaczymy na zakup 20 litrowego termosu na żywność (który z pewnością przyda się na naszych stoiskach).

W dyskusji pojawiła się również kwestia boiska. Aktualnie z propozycją wsparcia zakupu części ogrodzenia boiska (piłkochwyty) wystąpiła Ferma trzody chlewnej z Nieznanowic. Spróbujemy, po raz kolejny również podjąć walkę z odrostami akacji, które wyrastają na boisku.

Dziękuje mieszkańcom za przybycie, mimo nieustającego deszczu i terminu w środku tygodnia. Wszystko na to wskazuje, że kolejny fundusz sołecki będziemy dzielić już w nowo budowanej świetlicy wiejskiej. Ale zanim, czeka nas realizacja funduszu sołeckiego 2018.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Zachęcam również do śmiałego komentowania…

Kategoria: Nieznanowice

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Mury pną się do góry

Rozpoczął się kolejny etap prac budowy Naszej świetlicy wiejskiej. Mury pną się do góry. Wznosi je Firma Rafkarl Rafała Jordana,...

Zamknij