Wkopanie pierwszej łopaty pod budowę świetlicy

W Nieznanowicach znów wspólnie zrobiliśmy coś niezwykłego. Za nami coroczny piknik rodzinny – Powitanie lata i wkopanie pierwszej łopaty pod budowę świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach.

Pogoda dopisała. Była pyszna kiełbasa, słodkie ciasta, napoje gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Pierwszą łopatę wkopał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas, który odwiedził Naszą miejscowość wspólnie m.in. z Panem Burmistrzem, Starostą, Przewodniczącym Rady oraz radnymi.

DSC_0147

Mieszkańcy bawili się przy muzyce na żywo, w wykonaniu Marka Grzelki i jego brata – Stefana. Elektroniczne rytmy „zapodawał” Kuba – dziękujemy, bo muzyka na żywo dodaje imprezom plenerowym niezwykłego uroku.

DSC_0343

Jak co roku w zmaganiach o Puchar Sołtysa rywalizowali mieszkańcy, w konkurencji pchnięcia kulą … na siedząco. Puchar trafił w ręce Bartka Chruściela – gratulacje.

WP_20170618_043

Miłym akcentem było również wręczenie wydanego w Nieznanowicach tomiku poezji Pani Joanny Bulskiej. Honorowe członkinie Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl zaprezentowały się również w wokalnym występie.

Dzieci i młodzież prezentowały realizowane w Nieznanowicach projekty: Robotyka lubię to oraz Młodzież gra rodzinnie. Na dzieci czekało również wiele gier i zabaw.

Nad wszystkim czuwała nieoceniona Jolanta Tyjas wspomagana przez Prezesa Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl – Sławka Pawlika.

WP_20170618_002

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację niedzielnej imprezy, za wkład finansowy i roboczy. Za rok kolejna impreza z okazji powitania lata … i otwarcia Naszej świetlicy, której budowa rozpocznie się wkrótce.

Zdjęć z imprezy jest ponad setka . Znajdziesz je na Facebooku (tutaj)

PROW-2014-2020-logo-kolor

Budowa świetlicy wiejskiej została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej  ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działania „Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020; wsparciu finansowym Urzędu Gminy Włoszczowa oraz środkom własny.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Zachęcam również do śmiałego komentowania…

Kategoria: Nieznanowice, Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, Świetlica wiejska w Nieznanowicach

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
I Turniej o Puchar Sołtysa Konieczna

Nieznanowice brało udział w I Turnieju o Puchar Sołtysa Konieczna - Zbigniewa Pasonia. Wspólnie z zawodnikami z Konieczna i Bebelna...

Zamknij