Wniosek ws. progów zwalniających

W związku z wielokrotnymi zgłoszeniami mieszkańców, oraz obserwacją natężonego ruchu pojazdów na drogach wjazdowych w Nieznanowicach w dniu 23 czerwca 2015 zwróciłem się z wnioskiem o montaż progów zwalniających, które poprawiają bezpieczeństwo, na drogach. Wniosek jest również apelem rodziców, których dzieci bawią się na przedmiotowych drogach.

Szczególnie trudna sytuacja jest na Martylniku, gdzie droga ma bardzo wąskie pobocze i pobocze, które utrudnia omijanie.

9 sierpnia 2015 r. otrzymałem odpowiedź, że z uwagi na to, że na przedmiotowych drogach wjazdowych działa komunikacja pasażerska (w piśmie powołano się na rozporządzenie Ministra infrastruktury)  nie jest możliwa instalacja progów zwalniających.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, dlatego będę aktywnie poszukiwał możliwości na rozwiązanie tego problemu. Ku przestrodze:

Z tego miejsca apeluję do kierowców poruszających się w terenie zabudowanym na drogach gminnych i powiatowych, aby dostosowali prędkość pojazdów i uwzględnili możliwość nagłego pojawienia się na drodze dziecka czy dorosłego pieszego.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Nieznanowice, Wnioski

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Weekendowe sukcesy mieszkańców Nieznanowic

Ostatni weekend był dla mieszkańców Nieznanowic niezwykle udany. W rozgrywanym w Kurzelowie, w niedzielę Letnim Turnieju Piłkarskim Nasi chłopcy pokonali wszystkie...

Zamknij