Zbieramy zakrętki i pomagamy

W artykule z 21 września 2015 r. pisałem o akcji zbierania zakrętek. Cieszę się, że pierwsi mieszkańcy nabrali nawyku zbierania zakrętek, starych, nieużywanych telefonów komórkowych. Pomaganie jest trendy. Dzięki pewnym prostym nawykom (np. zachowywanie nakrętek) pomagamy nie tylko środowisku, ale możemy uczestniczyć, jako miejscowość w akcji charytatywnej i pomagać potrzebującym.

Zakrętki, które pomagają pochodzą zarówno od napojów jak i kawy, kosmetyków, chemii gospodarczej – wszystkich plastikowych butelek i opakowań.

Chociaż aby pomóc potrzebujących potrzebujemy ich naprawdę dużo, ale wierzę, że grupa ludzi otwartych na wsparcie ekologii i drugiego człowieka może naprawdę wiele. Tym bardziej, że trzeba naprawdę niewiele. Wystarczy nawyk odkręcania nakrętki i wrzucać je do pudełka, albo pojemnika np. w Twojej kuchni lub gdzie będzie Ci wygodnie. Proste prawda ?

Możemy się omówić, że przy okazji następnego Zebrania Wiejskiego zsumujemy Nasze zbiory, a może Nasza akcja przyniesie komuś coś dobrego.  Od dziś nie wyrzucaj za szybko pustej butelkę, odkręć zakrętkę! Co Ty na to ?

Pamiętaj również, aby nie wyrzucać zużytych baterii do kosza. Dbaj o środowisko!

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Kategoria: Nieznanowice
Tagi:,

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
RAMZORSY – NIEZNANOWICE

Ramsorsy pokonały w niedzielę Nieznanowice 7-2 w meczu VII kolejki Włoszczowskiej Ligi Piłki Halowej. Do przerwy na tablicy wyników przeciwnik...

Zamknij