Zebranie Zarządu Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl

W dniu 16 stycznia 2016 roku w Siedzibie Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl odbyło się Zebranie Zarządu Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl.  W zebraniu wzięli udział członkowie Zarządu (5 osób) oraz 3 osoby wchodzące w skład Komisji Rewizyjnej – organy powołane na zebraniu założycielskim, które odbyło się 19 grudnia 2015 r .

Przedmiotem zebrania było uchwalenie (przyp. że zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl dostępnym tutaj, jednym z kompetencji Zarządu jest właśnie ustalenia wysokości składek) m.in uchwalenie wysokości składek członkowskich, wzoru pieczęci, logotypu i wzoru deklaracji członkowskich.

Po dyskusji zatwierdzono jednogłośnie następującą wysokość składek:

  • wpisowe – 20 zł – (opłata jednorazowa),
  • składka członkowska – 5 zł (słownie: pięć złoty) miesięcznie (możliwość płatności kwartalnej : 15 zł (słownie: piętnaście złoty) za kwartał.).

Zgodnie ze Statutem, wszystkie środki pozyskane przez Stowarzyszenie, w tym opłaty członkowskie będą wydatkowane tylko i wyłącznie na cele statutowe Stowarzyszenia.

Następnie zatwierdzono wzór pieczęci logotypu i deklaracji członkowskich Stowarzyszenia. Przyjęty wzór logotypy jest zbliżony motywem do aprobowanego przez mieszkańców Sołectwa logo widniejącego na banerze Sołectwa (prezentowanego m.in. na zdjęciach, dożynkach gminnych itp).

Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.plLogotyp Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl

Deklarację członkowską Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl gotową do pobrania, wypełnienia i dostarczenia do Siedziby Stowarzyszenia (Nieznanowice 45a – zakład Pana Sławomira Pawlika) lub na adres e-mail stowarzyszenie@nieznanowice.pl znajdziesz tutaj. Przed wypełnieniem deklaracji polecam zapoznać się ze stroną Stowarzyszenia stowarzyszenie.nieznanowice.pl

Jednym z głównych celów Stowarzyszenia jest budowa świetlicy wiejskiej. Pierwszy krok został wykonany w ubiegłym roku – zakup działki. Nie ma na razie tematu budowy, ale warto zobaczyć z bliska Nasz cel, sprawdzić ile będzie kosztowała realizacja tego celu – pracy, czasu i pieniędzy itp. Zaprezentowano projekty (dostępne w internecie) Świetlicy budowanej od podstaw, przy udziale środków Unijnych w Kwilinie (Gmina Radków). Zarząd wraz członkami Komisji Rewizyjnej zamierza wybrać się do Kwiliny, w celu osobistego odwiedzenia ukończonej inwestycji. Umówiliśmy się z Panią Sołtys Sołectwa Kwilina w niedzielę, 24 stycznia 2015, w okolicach godziny 13.30, na miejscu w Kwilinie (jeśli ktoś z mieszkańców miałby ochotę podjechać do Kwiliny). Na stronie nieznanowice.pl zostanie opublikowana relacja fotograficzna z wizyty. Planowana jest również wizyta w Świetlicy w Rząbcu.

Zarząd zaproponował kierunek funkcjonowania Stowarzyszenia – „bryłę”, którą w każdym aspekcie można zmienić i korygować. Pierwszym momentem na korektę będą bieżące sugestie mieszkańców (zarówno osób, które są członkami jak i przyjaciółmi stowarzyszenia) oraz spotkania z mieszkańcami, które planowane są wraz z ociepleniem (każdy sołectwa wie z jakim problemem się borykamy). Aby każdy mieszkaniec Sołectwa Nieznanowice mógł wypowiedzieć się na temat swojej wizji rozwoju Stowarzyszenia, zachęcam do wypełnienia anonimowej ankiety, w której będzie można wypowiedzieć się na temat własnych pomysłów dotyczących funkcjonowania i rozwoju Naszej organizacji:

ankietaMoją ambicją jako Sołtysa Sołectwa Nieznanowice jest to, aby oprócz grupy członków powstała nieformalna grupa przyjaciół Stowarzyszenia, tak, aby każda osoba, która chce się zaangażować na rzecz rozwoju Naszej miejscowości uwolniła swój potencjał.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Nieznanowice w profilaktycznym projekcie

Grupa mieszkańców sołectwa Nieznanowice, która aktywnie uczestniczy w zajęciach nording walking dołączyła do Projektu Profilaktycznego "Wygrywamy z dopalaczami 20 do...

Zamknij