Czytanie Przedwiośnia w Bebelnie

Czytanie Przedwiośnia w Bebelnie

8 września 2018 Wyłączono przez Michał Szafrański

 

Bebelno to kolejny przystanek na ogólnopolskiej mapie miejsc, na którym czyta się wielkie dzieła Stefana Żeromskiego. Miejsce spotkania nie przypadkowe, ponieważ to właśnie z Bebelna i okolic pochodzi rodzina sławnego pisarza. Z tej okazji zorganizowano imprezę z udziałem kół gospodyń i stowarzyszenie. Nie zabrakło przedstawicielek z Nieznanowic. Odsłonięto również symboliczną tablicę pamiątkową.

Program artystyczny wzbogaciły występy chóru męskiego z Bebelna oraz występ reprezentacyjnego chór KGW i stowarzyszeń. Atrakcją był również występ Kabaretu z Motyczna. Teksty przedwiośnia czytała między innymi Jolanta Tyjas.

Czytanie połączone było z konkursem potraw, w którym potrawa z Nieznanowic (Pierożki + Kasza z grzybami) uzyskała wyróżnienie. Otrzymane nagrody oficjalnie odpakujemy na najbliższym zebraniu wiejskim, które odbędzie się w niedzielę 16 września.

W Bebelnie była również Włoszczowa TV

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…