Dziękuję za poparcie

Dziękuję za poparcie

1 kwietnia 2019 Wyłączono przez Michał Szafrański

Chciałem serdecznie podziękować za poparcie i oddane głosy w wyborach na sołtysa sołectwa Nieznanowice. Mieszkańcy sołectwa Nieznanowice, pozytywnie zaskoczyli frekwencją. W zebraniu wiejskim w Nieznanowicach uczestniczyło aż 66 osób, co pozwoliło pierwszy raz w historii uzyskać wymagane kworum. W wyniku głosowania tajnego zostałem wybrany jednogłośnie sołtysem Sołectwa (DZIĘKUJĘ). Wybrano również członków rady sołeckiej, która została powiększona i przybrała następują skład: Joanna Bulska, Artur Fiecek, Sławomir Pawlik, Ireneusz Kurzak i Rafał Matuszewski.

W zebraniu wiejskim sołectwa Nieznanowice uczestniczył burmistrz Gminy Włoszczowa Pan Grzegorz Dziubek. Początek obrad to prezentacja multimedialna dotychczasowej działalności sołtysa i rady sołeckiej w kadencji 2015 – 2019, której to zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów, zarówno inwestycyjnych jak i tych społecznych (miękkich). Powstała świetlica, drogi, chodniki, przystanki, czy stowarzyszenia, które pozyskując środki zewnętrzne skutecznie poprawiają jakość życia mieszkańców.

Po dokonaniu wyboru sołtysa wybrano również członków Rady Sołeckiej, która została rozszerzona z 3 do 5 osób. W tym miejscu pragnę podziękować za wkład włożony w rozwój naszego sołectwa Panu Tadeuszowi Książkowi. Ostateczny skład Rady Sołeckiej Sołectwa Nieznanowice na lata 2019-2024 – wybrany jednogłośnie to – Joanna Bulska, Artur Fiecek, Sławomir Pawlik, Ireneusz Kurzak i Rafał Matuszewski – gratuluję członkom rady sołeckiej wyboru.

Zebranie było również okazją do zgłaszania i wysłuchania problemów mieszkańców. Wykorzystując obecność Pana Burmistrza, zapytałem o kilka spraw, które zostały zgłaszane przez mieszkańców: poszerzenie drogi w kierunku Woli Wiśniowej i nadmierna prędkość samochodów na tym odcinku drogi (w odpowiedzi usłyszeć mogliśmy że trwają pracę nad ustanowieniem szerszego pasa drogowego, który umożliwi wykonanie poszerzenia drogi i wykonanie niezbędnej podbudowy oraz kolejnej warstw asfaltu); remontu drogi w kierunku stawów hodowlanych Feliksówka (w odpowiedzi: w momencie powstania dodatkowych oszczędności, ubytki na drodze zostaną utwardzone kamieniem).

Poruszany był również temat programu OZE (odnawialnych źródeł energii). Burmistrz Grzegorz Dziubek wyjaśnił konieczność dopłat mieszkańców do już istniejących umów. Podkreślił, że różnica w cenie wynikła z przetargu, który pomimo wyboru najniższej oferty i tak przekroczył środki jakimi dysponował projekt. Osoby, które zapisały się do projektu stoją przed wyborem dopłaty, albo rezygnacji z projektu. Jak dodawał Burmistrz Grzegorz Dziubek w przypadku rezygnacji środki zostaną zwrócone jednak jak wynika z wyliczeń nawet po dopłacie, wysokość dofinansowania może wynieść 40%.

Ostatnim z tematów była sprawa kominiarza. Problem zgłosił Pan Wiesław Chruściel. W ostatnich dniach również docierały do mnie informacje, że nawet jak kominiarz jest to nie ma informacji w jakim terminie i godzinach i często nie zastaje nikogo w domu. Dlatego poprosiłem o informowanie mnie w chwili kiedy kominiarz będzie odwiedzał Naszą miejscowość o czym poinformuje mieszkańców, chociażby za pośrednictwem strony internetowej czy informacji na tablicy ogłoszeń.

Na tym zebranie zakończono. Jeszcze raz dziękuję pięknie za zaufanie i działamy dalej …

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…