Otwarcie świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach

15 sierpień zapisze się trwale w historii Nieznanowic. To właśnie w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Wojska Polskiego w Nieznanowicach otwarto świetlicę wiejską. W uroczystości brali udział Marszałek Województwa, włodarze powiatu, gminy, samorządowcy oraz setki mieszkańców Nieznanowic i gości. Gośćmi specjalnymi byli, znani i sympatyczni aktorzy Agnieszka Więdłocha i Antonii Pawlicki. Był pokaz jazdy konnej w wykonaniu Fundacji Folwark Podzamcze, symboliczny wylot gołębi „pokoju”, gry i zabawy dla dzieci i wspólne biesiadowanie przy muzyce na żywo, o którą zadbali Stefan Grzelka z zespołem RST z Jakubowic oraz Marek Grzelka.

Impreza rozpoczęła się od powitań i podziękowań wygłoszonych przez Prezesa Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl Sławomira Pawlika. Zaprezentował on krótki zarys dążeń mieszkańców i Stowarzyszenia do powstania Naszego obiektu. Następnie słowa z gratulacjami kierowali do Nas m.in. Starosta Włoszczowski Pan Jerzy Suliga, Jarosław Ratusznik, Burmistrz Gminy Włoszczowa – Pan Grzegorz Dziubek, Pan Stanisław Herej oraz Pani Agnieszka Więdłocha, która odwiedziła Nas już po raz drugi. Pierwszy raz, dwa lata temu podczas przekazania sprzętu do ćwiczeń, który już zamontowany został w świetlicy.

IMG_0809

Momentem szczególnym było przecięcie wstęgi oraz poświęcenie Naszego obiektu przez Proboszcza Parafii Czarnca ks. Wiesława Balca – któremu serdecznie dziękujemy za obecność i poświęcenie. Po zwiedzaniu świetlicy goście mogli podziwiać występ wokalny w wykonaniu mieszkanek sołectwa Nieznanowic, które udowodniły że bycie seniorem może być pełne pasji oraz kabaretowy występ Pani Joanny Bulskiej.

IMG_0745

DSC_0511

DSC_0521

Gratulacje od Pana Stanisława Hereja Wiceprezesa Zarządu LGD Region Wloszczowski

IMG_0751

IMG_0710

Pokaz brawurowej jazdy konnej zaprezentowali również członkowie Fundacji Folwark Podzamcze, reprezentowane przez członków rodziny Jedliczko oraz debiutującą Natalię Kręgiel – serdecznie dziękujemy za wspaniały pokaz, który długi pozostanie w pamięci!

DSC_0555

Kto jeszcze nie słyszał występu wokalnego z wykonaniu Naszych Pań… to bardzo proszę …

Prezentacje talentów mieszkańców Nieznanowic kontynuowała, w uroczym występie wokalnym, laureatka ogólnopolskiego nagrody Grand Prix – Joanna Bauer.

DSC_0559

Posłuchajcie Asi – po prostu KLASA …

37546755

Zdjęć z parą aktorów wydawało się nie być końca, dzieci miały również swoje miejsce zabawy, a wszystko przy akompaniamencie muzyki Stefana i Marka Grzelków wraz z zespołem RST. Swoje słowo gratulacji skierował również do Nas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, który mimo licznych obowiązków zaszczycił nas swoją obecnością w trakcie imprezy.

DSC_0581

Tradycyjnie rozegrany został również turniej o Puchar Sołtysa. Zwyciężył Pan Łukasz Domagała – gratulacje. W rywalizacji kobiet wygrała Pani Klaudia Rzepka. Nad całością imprezy czuwaliśmy wspólnie z nieocenionymi Jolą Tyjas i Sławkiem Pawlikiem, a muzyka w Nieznanowicach przestała grać o godzinie 3:00 nad ranem !

IMG_0899

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, ale chciałbym zbiorowo jeszcze raz podziękować każdemu, który włożył swoją pracę, środki finansowe czas i zaangażowanie w powstanie świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach. Za główne wsparcie finansowe i nie tylko w realizacji projektu dziękujemy:

Urzędowi Marszałkowskiemu, na czele z Marszałkiem Adamem Jarubasem

Urzędowi Gminy Włoszczowa, na czele z Burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem

Lokalnej Grupie Działania Region Włoszczowski, na czele z Prezesem Zarządu Panią Krystyną Ciulęmbą oraz Dyrektorem Cezarym Huciem

Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie

Mieszkańcom sołectwa Nieznanowice zaangażowanym w budowę

Szczególne podziękowania należą się również:

Hurtowni Hydraulicznej INST-BUD (Marek i Bartek Nowak)

„Łuk” Andrzejowi Malickiemu

Fundacji Jesteśmy Blisko

Nadleśnictwu Włoszczowa

Zakładowi Produkcyjno-Usługowemu „MAR-BET” Mariusz Chruściel

Fundacji Folwark Podzamcze

Zespołowi Muzycznemu RST z Jakubowic

Powiatowemu Centrum Kulturalno – Rekreacyjnemu we Włoszczowie

Centrum Aktywności Lokalnej, prowadzonej przez Panie Katarzynę Standerską oraz Małgorzatę Bugaj

Kancelarii Geodezyjnej Wojciecha Szafrańskiego

Firmie Marboj Marek Suliga

Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie

Komendzie PSP Włoszczowa

Członkom Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl

Koło Gospodyń Wiejskich Nieznanowice

DSC_0494

Dziękujemy za solidne wykonanie, cierpliwość i zrozumienie – wykonawcy inwestycji – Firmie Rafkarl – którą prowadzi Pan Rafał Jordan. Fenomenalne jest zaangażowanie członków Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl oraz mieszkańców sołectwa Nieznanowice i Naszych przyjaciół (firm, instytucji i osób prywatnych). Dla wspólnego dobra gotowi byli na wiele poświęceń.

39206569_968617473310112_6348832438042492928_n

Gościom dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałe prezenty, które z pewnością ułatwią nam korzystanie z naszego miejsca integracji i spotkań. Mile zaskoczyły nas reprezentacje Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, działających na terenie Gminy Włoszczowa. Dziękujemy!

IMG_0864

Szczególne podziękowania należą się grupie mieszkańców Naszego sołectwa, która zaangażowała się w organizację i sprawną obsługę imprezy jak również po jej zakończeniu równie sprawnie wszystko zwiozła i posprzątała.

IMG_0870

DSC_0528

Na imprezie obecny byli również Pani Iwona Boratyn (rzecznik prasowy Urzędu Gminy) oraz Pan Marek Baran z TV Włoszczowa i pięknie udokumentowali to wydarzenie. Zdjęcia na naszej stronie są również autorstwa Arkadiusza Odelskiego:

Relacje z imprezy znajdziecie również na stronach:

http://www.wloszczowa.pl/art,3741,nieznanowice-gora

http://www.tvwloszczowa.pl/film/otwarcie-swietlicy-w-nieznanowicach,750

PROW-2014-2020-logo-kolor

Budowa świetlicy wiejskiej została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej  ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działania „Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020; wsparciu finansowym Urzędu Gminy Włoszczowa oraz środkom własny.

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Nieznanowice, Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, Świetlica wiejska w Nieznanowicach

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
242 kilogramów nakrętek

Aż 242 kilogramów nakrętek przekazałem rodzicom niepełnosprawnego Kacpra. To efekt zbiórki wśród mieszkańców Nieznanowic i nie tylko (o pewnej mieszkance...

Zamknij