Podział funduszu sołeckiego na 2018 rok

Podział funduszu sołeckiego na 2018 rok

22 września 2017 Wyłączono przez Michał Szafrański

Podczas zebrania wiejskiego, dokonano podziału funduszu sołeckiego na rok 2018. Największa część środków (16 000 zł) zostanie przeznaczona na ogrodzenia działki i wyposażenie świetlicy wiejskiej (w trakcie budowy – planowany koniec inwestycji czerwiec 2018); 2 000 zł – zostanie przeznaczonych na organizację Festynu rodzinnego – otwarcie świetlicy wiejskiej; pozostałą kwotę – 849,58, zagospodarowano na przygotowania do dożynek gminnych 2018.

Wśród poruszanych tematów mieszkańcy m.in następujące kwestie:

  • potrzeba montażu wiaty przystankowej, na przystanku Martylnik – zobowiązałem się, zorientować czy i jak można będzie taką wiatę zainstalować, przy przedmiotowej drodze,
  • pytania o długość wyłożenia chodnika w kierunku Woli Wiśniowej – w tym roku zostanie wyłożona cała kostka zakupiona w latach poprzednich, tym samym poprawi się bezpieczeństwo na tym odcinku drogi, jak również zniknie nieestetyczny widok gromadzonej kostki. Zgodnie z wyliczeniami, kostki 6 cm i 8 cm (tej drugiej trzeba dokupić) wystarczy na mniej więcej połowę posesji Nieznanowice 25. W 2018 roku będę wnioskował o zabezpieczenie środków na zakup kostki, krawężników i robociznę na pozostałej części posesji 25 oraz posesję Nieznanowice 25A. Przypominam, że środków na wyłożenie kostki, w ramach tegorocznego funduszu starczyłoby na 2 posesje – zrobione zostanie 4,5 posesji! W tym miejscu dziękuję Burmistrzom Gminy Włoszczowa za przyspieszenie tej inwestycji, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo oraz estetykę naszej miejscowości.
  • oświetlenie drogi w kierunku Woli Wiśniowej oraz jej poszerzenie – jeszcze tym roku zostaną zainstalowane dwie lampy przy posesji Nieznanowice 25A oraz kolejnym słupie w kierunku Woli Wiśniowej.

W sprawach typowo organizacyjnych rozmawialiśmy na temat reprezentacji Nieznanowic na Włoszczowskich Targach Runa Leśnego (niedziela, 24 wrzesień) oraz Święcie Pieczonego Ziemniaka (7 października). Zgodnie z propozycją zgromadzonych, niewykorzystaną kwotę w roku 2017 funduszu sołeckiego w zakresie promocji sołectwa, przeznaczymy na zakup 20 litrowego termosu na żywność (który z pewnością przyda się na naszych stoiskach).

W dyskusji pojawiła się również kwestia boiska. Aktualnie z propozycją wsparcia zakupu części ogrodzenia boiska (piłkochwyty) wystąpiła Ferma trzody chlewnej z Nieznanowic. Spróbujemy, po raz kolejny również podjąć walkę z odrostami akacji, które wyrastają na boisku.

Dziękuje mieszkańcom za przybycie, mimo nieustającego deszczu i terminu w środku tygodnia. Wszystko na to wskazuje, że kolejny fundusz sołecki będziemy dzielić już w nowo budowanej świetlicy wiejskiej. Ale zanim, czeka nas realizacja funduszu sołeckiego 2018.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…