Przystanek ekologiczny w Nieznanowicach

Przystanek ekologiczny w Nieznanowicach

10 września 2018 Wyłączono przez Michał Szafrański

Kolejny projekt zrealizowany. Tym razem dzięki Fundacji Jesteśmy Blisko, w ramach grantu „Weź kasę i zrób”, przy świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach powstał ekologiczny przystanek. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby społeczne mieszkańców Nieznanowic, a także turystów przemierzających szlak rowerowy „Lasami dookoła Włoszczowy”.

W ramach projektu zakupione zostały m.in. kosze na śmieci do segregacji odpadów, tablica edukacyjna o prawidłowym ich segregowaniu, ławeczka, stojaki na rowery, ziemia, trawa oraz piękne krzewy. W realizacje projektu chętnie i licznie zaangażowali się mieszkańcy Nieznanowic, a liderkami zadania były członkinie Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl: Nina Fiecek i Ewa Wilczyńska.

Plac przy świetlicy dzięki środkom Fundacji Jesteśmy Blisko i pracy mieszkańców przeszedł – rewolucje, a może rewitalizacje ! Tak wyglądał przed rozpoczęciem prac…

Tak w ich trakcie i po zakończeniu… Trawa pięknie urosła (regularnie podlewana), krzewy posadzone, całość wygląda pięknie! Dziękujemy wszystkim wolontariuszom (mieszkańcom Nieznanowic), którzy zaangażowali się w projekt.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…