Skuteczne organizacje z Nieznanowic

Skuteczne organizacje z Nieznanowic

3 grudnia 2018 Wyłączono przez Michał Szafrański

Przedstawiciele Stowarzyszenia Nieznanowice.pl oraz Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl – Marta Grabiec i Michał Szafrański (Sprawniejsi.pl) Jolanta Tyjas i Marcin Szafrański (Nieznanowice.pl) reprezentowali Nasze organizacje na Gali Fundacji Orlen Dar Serca, która odbyła się w Pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie. Podczas gali rozdano 293 symboliczne dyplomy, laureatom I Edycji Konkursu Grantowego „Moje Miejsce na Ziemi” Fundacji Orlen. Wśród organizacji z całej Polski, których projekty zostały wyróżnione znalazły się dwa projekty z Nieznanowic.

Jak okazało się podczas imprezy do konkursu zgłoszone zostały blisko 1200 projekty z całej Polski, z których dofinansowanych zostanie blisko 300. Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl w ramach otrzymanego grantu wybuduje altankę (przy świetlicy wiejskiej) oraz zorganizuje wielopokoleniowe warsztaty, podczas których seniorzy i młodzież wymienią się praktycznymi doświadczeniami i umiejętnościami.

Nagrody dla organizacji wręczał obecny na gali Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek oraz Prezes Fundacji Orlen Dar Serca Pani Katarzyna Różycka.

Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl otrzyma dofinansowanie do zakupu sprzętu sportowo-rehabilitacyjnego (m.in. aparat do drenażu limfatycznego, lampę solux na podczerwień, elektrostymulator, urządzenie do trakcji kręgosłupa). Dodatkowo, na czas trwania projektu zapewniona będzie profesjonalna opieka fizjoterapeuty. Wyposażenie w sprzęt to kolejny krok w kierunku poprawy sprawności fizycznej osób z niepełnosprawnościami i seniorów w okolicy.

Warszawska Gala była również doskonałą okazją na wymianę doświadczeń z organizacjami z całej Polski. Fakt, że spośród tak dużej liczby wniosków wybrano aż dwa projekty z Nieznanowic, świadczy że jako młode organizacje nie mamy się czego wstydzić, a same wyróżnienia z pewnością pomogą nam w dalszej działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Dziękujemy Fundacji Orlen Dar Serca za wsparcie finansowe i obiecujemy, że będziemy dalej zmieniać Nasze miejsce na ziemi!

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…