Sprzątamy Nieznanowice

Sprzątamy Nieznanowice

21 kwietnia 2018 Wyłączono przez Michał Szafrański

Dzięki społecznej pracy grupy mieszkańców Nieznanowic, z najbardziej zaniedbanych miejsc naszej miejscowości zniknęły dziś kilogramy śmieci. Jak co roku na wiosnę staramy się zrobić coś dla wizerunku i środowiska w Naszych Nieznanowicach. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w dzisiejszą akcje (tym dużym, a w szczególności – małym pomocnikom).

Widząc co znajdowaliśmy przy drogach i uczęszczanych miejscach przez mieszkańców na usta ciśnie, pozwoliłem sobie wypunktować pewne rzeczy. Zwracam się tutaj do osób, które pozostawiły zbierane przez nas śmieci, w miejscach do tego nie wyznaczonych (wybaczcie krasnoludki tego nie zrobiły :))

  1. Po co wyrzucać śmieci na drogę czy do lasu, jeśli płaci się za nie jedną zryczałtowaną stawkę, niezależnie ile się ich produkuje ?
  2. Po co wyrzucać śmieci z samochodu. Reklamówka na śmieci w aucie to nie problem.
  3. Skoro kosz jest na przystanku (około 100 metrów), po co wyrzucać śmieci obok niego. Ruch to zdrowie
  4. Denerwują Cię śmieci na ulicach. Dawaj dobry przykład, a jak trzeba upomnij… Jak to mówią jak wejdziesz we wrony musisz krakać tak jak one. Bądź „wroną”, która nie śmieci.
  5. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach sprzątania. Jeśli nie śmiecisz – Brawo, ale my też nie, a jednak w sobotnie popołudnie zrobiliśmy coś pożytecznego.