Wkopanie pierwszej łopaty pod budowę świetlicy

Wkopanie pierwszej łopaty pod budowę świetlicy

19 czerwca 2017 Wyłączono przez Michał Szafrański

W Nieznanowicach znów wspólnie zrobiliśmy coś niezwykłego. Za nami coroczny piknik rodzinny – Powitanie lata i wkopanie pierwszej łopaty pod budowę świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach.

Pogoda dopisała. Była pyszna kiełbasa, słodkie ciasta, napoje gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Pierwszą łopatę wkopał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas, który odwiedził Naszą miejscowość wspólnie m.in. z Panem Burmistrzem, Starostą, Przewodniczącym Rady oraz radnymi.

Mieszkańcy bawili się przy muzyce na żywo, w wykonaniu Marka Grzelki i jego brata – Stefana. Elektroniczne rytmy „zapodawał” Kuba – dziękujemy, bo muzyka na żywo dodaje imprezom plenerowym niezwykłego uroku.

Jak co roku w zmaganiach o Puchar Sołtysa rywalizowali mieszkańcy, w konkurencji pchnięcia kulą … na siedząco. Puchar trafił w ręce Bartka Chruściela – gratulacje.

Miłym akcentem było również wręczenie wydanego w Nieznanowicach tomiku poezji Pani Joanny Bulskiej. Honorowe członkinie Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl zaprezentowały się również w wokalnym występie.
Dzieci i młodzież prezentowały realizowane w Nieznanowicach projekty: Robotyka lubię to oraz Młodzież gra rodzinnie. Na dzieci czekało również wiele gier i zabaw.

Nad wszystkim czuwała nieoceniona Jolanta Tyjas wspomagana przez Prezesa Stowarzyszenia NIEZNANOWICE.pl – Sławka Pawlika.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację niedzielnej imprezy, za wkład finansowy i roboczy. Za rok kolejna impreza z okazji powitania lata … i otwarcia Naszej świetlicy, której budowa rozpocznie się wkrótce.
Zdjęć z imprezy jest ponad setka . Znajdziesz je na Facebooku (tutaj)

Budowa świetlicy wiejskiej została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej  ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, działania „Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na latach 2014-2020; wsparciu finansowym Urzędu Gminy Włoszczowa oraz środkom własny.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…