Sprzątamy Nieznanowice

Dzięki społecznej pracy grupy mieszkańców Nieznanowic, z najbardziej zaniedbanych miejsc naszej miejscowości zniknęły dziś kilogramy śmieci. Jak co roku na wiosnę staramy się zrobić coś dla wizerunku i środowiska w Naszych Nieznanowicach. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w dzisiejszą akcje (tym dużym, a w szczególności – małym pomocnikom).

dav

Widząc co znajdowaliśmy przy drogach i uczęszczanych miejscach przez mieszkańców na usta ciśnie, pozwoliłem sobie wypunktować pewne rzeczy. Zwracam się tutaj do osób, które pozostawiły zbierane przez nas śmieci, w miejscach do tego nie wyznaczonych (wybaczcie krasnoludki tego nie zrobiły :))

dav

  1. Po co wyrzucać śmieci na drogę czy do lasu, jeśli płaci się za nie jedną zryczałtowaną stawkę, niezależnie ile się ich produkuje ?
  2. Po co wyrzucać śmieci z samochodu. Reklamówka na śmieci w aucie to nie problem.
  3. Skoro kosz jest na przystanku (około 100 metrów), po co wyrzucać śmieci obok niego. Ruch to zdrowie :)
  4. Denerwują Cię śmieci na ulicach. Dawaj dobry przykład, a jak trzeba upomnij… Jak to mówią jak wejdziesz we wrony musisz krakać tak jak one. Bądź „wroną”, która nie śmieci.
  5. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach sprzątania. Jeśli nie śmiecisz – Brawo, ale my też nie, a jednak w sobotnie popołudnie zrobiliśmy coś pożytecznego.

dav

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Zachęcam również do śmiałego komentowania

 

Kategoria: Nieznanowice

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobieta na medal

Trzy lata temu, rozpocząłem wśród mieszkańców akcje zbierania nakrętek, które to zbiory niebawem przekażemy niepełnosprawnemu członkowi Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl. W akcje...

Zamknij