Zbieramy zdjęcia Nieznanowic

Zbieramy zdjęcia Nieznanowic

9 lutego 2016 Wyłączono przez Michał Szafrański

W nawiązaniu do artykułu Nieznanowice w publikacjach zachęcam do zbierania zdjęć Nieznanowic i okolic. Uratujmy historię Naszej pięknej, historycznej miejscowości od zapomnienia. Nawiązałem współpracę z organizacją, która pomoże w archiwizacji starych zdjęć i dokumentów. Domyślam się, że w Naszych domach znajdują się stare zdjęcia, dokumenty, a może książki, które opisują historię Naszej miejscowości i jej mieszkańców.

Co zrobić ze starymi zdjęciami i dokumentami

Bardzo proszę o użyczenie archiwalnych zdjęć i dokumentów wraz z opisem, przybliżonego roku (daty wykonania), osób lub miejsca wykonania wraz z krótkim opisem. Dokonam ich zeskanowania i zwrócę właścicielowi. Zbiory będę publikował na łamach strony internetowej i tak stworzymy internetowy album Nieznanowic, dostępny dla Nas i przyszłych pokoleń.

Podobny proces dotyczy gromadzenia archiwalnych dokumentów i artykułów, publikacji czy książek. Moją ambicją jest stworzenie specjalnego archiwum, które zgromadzi oryginalne materiały dokumentujące Nieznanowice i mieszkańców.

Zdjęcia, dokumenty i wspomnienia

Zapytaj rodziców, dziadków o stare zdjęcia, dokumenty lub książki, przyłącz się do akcji i wspólnie ze mną nie daj umrzeć historii Naszej miejscowości. Już teraz możesz śledzić internetowe archiwum zdjęć i dokumentów z Nieznanowic na www.facebook.com/nieznanowice/photos/?tab=album&album_id=1715484565390442

================================================
Archiwalne materiały możesz dostarczać na:
Michał Szafrański, Nieznanowice 15, 29-100 Włoszczowa
info@nieznanowice.pl ? 514 350 310
================================================