Altana międzypokoleniowej kreatywności

Altana międzypokoleniowej kreatywności

2 czerwca 2019 Wyłączono przez Michał Szafrański

W Nieznanowicach, znów była muzyka na żywo, a dodatkowo świeże masło, chleb i ser. Wszystko pod altanką, która została zakupiona w ramach realizacji Projektu p.n. „Altana międzypokoleniowej kreatywności”, współfinansowanego przez Fundacji Orlen, w ramach Konkursu grantowego „Moje miejsce na ziemi”.

Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl zorganizowało imprezę rodzinną w ramach oddawania altany ogrodowej. W ramach projektu zakupiono również m.in. maślniczki do masła, praskę do sera czy urządzenie do pieczenia chleba. Wszystko po to, aby w plenerze przybliżyć gościom, a przede wszystkim dzieciom smak dawnych produktów spożywczych, które przygotowywane były w domach.

Zaproszenie na piknik przyjęli : Burmistrz Gminy Włoszczowa i Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z małżonką, których porwała muzyka lokalna.

W roli Babki – Joanna Bulska, w roli Mani – Barbara Grochowska, w roli księdza – Michał Szafrański. Scenariusz i reżyseria Joanna Bulska. Pogoda dopisała i uczestnicy spotkania mieli okazja podziwiać występy wokalne KGW, debiut nieznanowickiej grupy kabaretowej, były konkurencje sportowe i gry i zabawy dla dzieci. Uczestnicy mogli posilić się grillowaną kiełbasą i smacznymi, domowymi wypiekami.

Pragniemy również podziękować Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie za przekazaną specjalną śmietanę oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji we Włoszczowie za przekazane nagrody w konkursach.