III miejsce do Dożynkach Gminnych we Włoszczowie

III miejsce do Dożynkach Gminnych we Włoszczowie

14 sierpnia 2023 Wyłączono przez Michał Szafrański

Emocje po wczorajszych Dożynkach Gminnych we Włoszczowie opadają. Informacją dnia jest III miejsce wieńca sołectwa Nieznanowice, w konkursie na Najładniejszy wieniec i stoisko dożynkowe. Składam wielkie podziękowania i ukłony dla Pań z KGW Nieznanowice za trud i prace włożone w wykonanie i obśpiewanie wieńca. Wieniec to ciężka praca przy zbieraniu zbóż, ich suszeniu i wiciu…

Foto : TV Włoszczowa

Miejsce na podium efekt to wielu składowych. Nie tylko wieniec i jego prezentacja, ale również przygotowanie stoiska. O każdy detal, własnoręcznie zdobiony zadbała moja kochana żona Dorotka. Na stoisku tematycznie nazwanym „Od ziarenka do bochenka” można było znaleźć ziarna, mąki, chleby, ale też posmakować domowych ciast, swojskiego smalcu, czy miodu z Nieznanowickiej pasieki Pana Alfreda Kozła. Dziękujemy pięknie również Marcie, Ewelinie, Dorocie i Svietłanie za pomoc przy przybraniu stoiska – już na miejscu.

Foto : Gmina Włoszczowa

Wieniec i stoisko to nie wszystko, ważna była również jego prezentacja. Tutaj po raz kolejny można było liczyć na piękne słowa Naszej dożynkowej piosenki – które ułożyła oczywiście Joanna Bulska. Pełny tekst Naszej piosenki znajdziecie poniżej:

We Włoszczowie dziś śpiewamy, Burmistrza pięknie witamy
I wszystkich tu dziś zebranych, na dożynkach pozdrawiamy

W naszym wieńcu skarby ziemi, pięknie się on złotem mieni
W wieńcu złote serce bije, no bo dusza pól w nim żyje

Gdy są szare pola wkoło , rolnik świętuje wesoło
Pod niebem ścierniska gołe, smaczne jadło jest na stole

Każdy jadła niech skosztuje, z rolnikami potańcuje
W tańcu śpiewa przytupuje razem z nami niech świętuje

No to co żeś z miasta panem, usiądź sobie razem z Nami
Przy tym Naszym chłopskim stole, wspomnij swoich ojców dole

Wioska różne znosi znoje, wszystkie dzieci karmi swoje
Czyś Ty ze wsi czyś Ty z miasta, wieś Naszej ojczyzny matka

Nieznanowice tak śpiewały, rolnikom szacunek dały
Szanujmy się tu i wszędzie, niech na świecie pokój będzie.

Foto : Gmina Włoszczowa

Całość prezentacji dopełnił akompaniament Dawida i gołębie mojego taty, których lot podczas uniesienia wieńca zachwycił widzów zebranych przed sceną. Dla zainteresowanych – gołębie bezpiecznie wróciły do Nieznanowic – Wielkie dzięki.

Foto : Gmina Włoszczowa

Dziękuje również Markowi, Wojtkowi, Arturowy i Irkowi – czyli niezawodnej ekipie, która w tym upale dzielnie niosła Nasz wieniec oraz zaangażowała się jak co roku w rozstawianie Naszego stoiska. Podziękowania kieruje również do innych Panów z Nieznanowic, którzy dzielnie walczyli w konkurencji o puchar sołtysów. Bartek, Arek, Tomek, Karol, Marcel – wielkie dzięki za walkę.

Dziękuję Michałowi za transport Naszego wieńca i stoiska oraz całej ekipie za sprawne złożenie i rozładunek już na miejscu.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za dołożenie swojej cegiełki do Naszego wspólnego sukcesu…

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…