Walka o Krzyże z 1984 we Włoszczowie

Walka o Krzyże z 1984 we Włoszczowie

24 lutego 2021 Wyłączono przez Michał Szafrański

W ubiegłą niedzielę, na antenie TVP Historia został wyemitowany dokument „Krzyż Włoszczowa 1984”, relacjonujące wydarzenie znane w całej Polsce. Walka o Krzyże stała się protestem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych we Włoszczowie pod przewodnictwem Księdza Marka Łabudy.

Jedną z uczestniczek tamtych wydarzeń była mieszkanka Nieznanowic Jolanta Majka, która w dokumencie dokłada swoją cegiełkę wspomnień. Już w 2019 roku, przy okazji państwowego odznaczania Księdza Marka Łabudy, pojawił się materiał Telewizji Włoszczowa Online o tym wydarzeniu.

Jeżeli nie oglądaliśmy dokumentu w TVP Historia, mam dobrą wiadomość. Kierownik włoszczowskiego kina „Muza” Grzegorz Krzywonos, że jeżeli dokument znajdzie się w dystrybucji kin, natychmiast puści go w Naszym kinie. Oglądając ten materiał chciałby się złożyć gratulacje postawy, niezłomności i walki o idee. Gratulacje należą się również twórcom tego materiału, bo dzięki temu pamięć o tamtych wydarzeniach nigdy nie przeminie.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…