Zebranie wiejskie

Zebranie wiejskie

18 lutego 2019 Wyłączono przez Michał Szafrański

W niedzielę odbyło się zebranie wiejskie z udziałem 23 osób. Spotkanie miało charakter informacyjny. Jako sołtys zaprezentowałem zmiany w statucie sołectwa dotyczące wydłużenia kadencji sołtysa i rady sołeckiej z 4 do 5 lat. Warto przy tym dodać, że najbliższe wybory sołtysa i władz sołectwa odbędą się w Nieznanowicach 30 marca 2019 r. Kolejnym punktem była informacja o działaniach przed którymi stoi sołectwo w 2019 roku.

W tym roku będziemy realizowali kilka grantów skierowanych zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych mieszkańców Nieznanowic. O szczegółach będę informował w osobnych komunikatach. Dziś już zapraszam na spotkanie dzieci, młodzieży i opiekunów, które odbędzie się w środę, 20 lutego, o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach – startuje projekt o nazwie Centrum Młodego Naukowca – szczegóły niebawem.

W ramach projektu Fundacji Orlen Dar Serca, współfinansowanego ze środków Urzędu Gminy za świetlicą powstanie altana i przeprowadzimy wielopokoleniowe warsztaty.

Warto również wspomnieć, że w ramach grantu Fundacji Santander w Nieznanowicach powstał portal informacyjny plusy.info, połączony z radiem internetowym. Założeniem serwisu jest to, że każdy z Nas może wcielić się w lokalnego reportera. Jeżeli jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia, zrób zdjęcie, napisz kilka słów i łatwo i szybko dodaj do serwisu plusy.info – nawet z poziomu telefonu. Zachęcam do udziału w projekcie młodzież, ale i nie tylko.

Na wiosnę planowany jest również montaż ogrodzenia frontowego na działce przy świetlicy oraz zagospodarowanie terenu wokół niej.

Na zebraniu przekazałem również informacje o tym, że dla mieszkańców wspólnot mieszkaniowych terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych są wyznaczone na co miesiąc, a nie dwa razy w roku. Z gospodarstw jednorodzinnych nadal będzie to dwa razy do roku! Przypomniałem również o tym, że 15 marca mija termin zgłaszania chęci zdjęcia i utylizacji pokryć dachowych zawierających azbest.

W najbliższej przyszłości chciałbym zorganizować spotkanie z właścicielami działek znajdujących się na odcinku za posesja Nieznanowice 21, w kierunku Woli Wiśniowej. Będę starał się ustalić możliwości poszerzenia tego odcinka drogi w przyszłości. Jeżeli ktoś ma kontakt do któregoś z właścicieli zapraszam do zgłaszania się do mnie.

Na koniec zaprezentowaliśmy możliwości edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci jakie płyną z zainstalowanej niedawno podłogi interaktywnej.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…