Fundusz Sołecki 2022 podzielony

Fundusz Sołecki 2022 podzielony

30 września 2021 Wyłączono przez Michał Szafrański

Na ostatnim zebraniu wiejskim, jak co roku wspólnie z mieszkańcami Sołectwa Nieznanowice podzieliśmy funduszu sołecki na 2022 rok.

Biorąc pod uwagę sugestie płynące od mieszkańców oraz dyskusji podczas samego zebrania, mieszkańcy sołectwa jednogłośnie poparli następujący podział środków sołeckich na 2022 rok:

  • 20 000,00 – Zakup kosiarki typu traktorek, podkaszarki oraz zakup i montaż wiaty/zadaszenia lub zapewnienie innej formy przechowywania kosiarki i podkaszarki. Zakup odkurzacza przemysłowego służącego do sprzątania świetlicy.
  • 3 000,00 zł – Zagospodarowanie terenu w około świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach i pokrycie kosztów jej eksploatacji oraz opału.
  • 1 000,00 zł – Utrzymanie boiska (zakup paliwa do koszenia i materiałów eksploatacyjnych kosiarki)
  • 2 881,26 zł – Promocja Sołectwa Nieznanowice oraz Gminy Włoszczowa (zakup materiałów do udziału w dożynkach i imprezach lokalnych. Organizacja imprezy wiejskiej promującej sołectwo i Gminę Włoszczowa.

W sprawach różnych, zwrócono się z prośbą o zapewnienie nowych kursów autobusowych z Nieznanowic do Włoszczowy i z powrotem. W zgodnej opinii obecnego na zebraniu Pana Sławomira Owczarka, oraz Sołtysa liczba kursów uzależniona jest od opłacalności, ponieważ przejazdy realizuje firma prywatna. Przywołany został temat wniosków mieszkańców ulicy kolejowej we Włoszczowie, gdzie przewoźnik przez miesiąc uruchomił takie testowe połączenie, jednak nie było ono opłacalne. Sołtys Michał Szafrański zobowiązał się poprosić przewoźnika o zaktualizowanie rozkładu jazdy, aby mieszkańcy mogli wiedzieć, w jakie dni i o jakich godzinach można spodziewać się busa.

Wybrzmiała również prośba o instalacje progów zwalniających na drodze przy wspólnocie mieszkaniowej w Nieznanowicach.

Michał Szafrański poinformował zgromadzonych, że Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl uzyskało dofinansowanie do zajęć fizjoterapeutycznych, które będą prowadzone w Naszej świetlicy. Projekty będą realizowane w ramach środków Fundacji PZU oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 4 października jednak może on ulec zmianie. Zajęcia potrwają do 31 marca, i szacuje się, że skorzysta z nich kilkadziesiąt osób. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, opiekunów i członków ich rodzin oraz seniorów.

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…