Mini Akademia Młodego Naukowca

Mini Akademia Młodego Naukowca

27 kwietnia 2019 Wyłączono przez Michał Szafrański

Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl zrealizowało kolejny innowacyjny projekt edukacyjny. Jest to kontynuacja przeprowadzonych kilka lat temu zajęć z robotyki. Dzięki wsparciu Fundacji Lotto, Urzędu Gminy Włoszczowa oraz Sklepu internetowego EKOCentrum24.pl w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach powstało miejsce pełne narzędzi do nauki poprzez zabawę.

Uczestnicy projektu (dzieci i młodzież z terenu gminy Włoszczowa) podczas innowacyjnych zajęć edukacyjnych mogły poznać podstawy programowania i robotyki, nauki o energii, praktycznego zastosowania druku 3D, astronomii czy fizyki. Miło, że we wspólną edukacje poprzez zabawę wciągnęli się również rodzice. To taki efekt dodany projektu.

 

Dodatkowo młodzi uczestnicy mogli pod okiem instruktora przeprowadzić ciekawe eksperymenty i poprzez kreatywną pracę w grupie rozwiązywać naukowe zadania. Młodzież miała okazje poznać również elementy szyfrowania danych. Projekt „Mini Akademia Młodego Naukowca” może być rozwijany w przyszłości i wpisuje się w jeden z celów Stowarzyszenia, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży.

Oglądamy jak uczymy się poprzez zabawę w Nieznanowicach….

Darczyńcą projektu Akademia Młodego Naukowca jest Fundacja Lotto. Dodatkowo realizację zadania wsparł Urząd Gminy Włoszczowa oraz Sklep internetowy EKOCentrum24.pl

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…