Mini Akademia Młodego Naukowca

Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl zrealizowało kolejny innowacyjny projekt edukacyjny. Jest to kontynuacja przeprowadzonych kilka lat temu zajęć z robotyki. Dzięki wsparciu Fundacji Lotto, Urzędu Gminy Włoszczowa oraz Sklepu internetowego EKOCentrum24.pl w świetlicy wiejskiej w Nieznanowicach powstało miejsce pełne narzędzi do nauki poprzez zabawę.

DSC_0260

Uczestnicy projektu (dzieci i młodzież z terenu gminy Włoszczowa) podczas innowacyjnych zajęć edukacyjnych mogły poznać podstawy programowania i robotyki, nauki o energii, praktycznego zastosowania druku 3D, astronomii czy fizyki. Miło, że we wspólną edukacje poprzez zabawę wciągnęli się również rodzice. To taki efekt dodany projektu.

DSC_0270

Dodatkowo młodzi uczestnicy mogli pod okiem instruktora przeprowadzić ciekawe eksperymenty i poprzez kreatywną pracę w grupie rozwiązywać naukowe zadania. Młodzież miała okazje poznać również elementy szyfrowania danych. Projekt „Mini Akademia Młodego Naukowca” może być rozwijany w przyszłości i wpisuje się w jeden z celów Stowarzyszenia, jakim jest edukacja dzieci i młodzieży.

DSC_0320

IMG_20190323_162559

S1150003

Oglądamy jak uczymy się poprzez zabawę w Nieznanowicach….

Darczyńcą projektu Akademia Młodego Naukowca jest Fundacja Lotto. Dodatkowo realizację zadania wsparł Urząd Gminy Włoszczowa oraz Sklep internetowy EKOCentrum24.pl

 gmina-wloszczowaekocentrum24

michal-szafranski-euUdanego dnia
Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości.

Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…

Kategoria: Stowarzyszenie NIEZNANOWICE.pl, Świetlica wiejska w Nieznanowicach

Komentowanie wyłączone.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziękuję za poparcie

Chciałem serdecznie podziękować za poparcie i oddane głosy w wyborach na sołtysa sołectwa Nieznanowice. Mieszkańcy sołectwa Nieznanowice, pozytywnie zaskoczyli frekwencją....

Zamknij