Nieznanowice na Dożynkach Gminnych w Bebelnie

Nieznanowice na Dożynkach Gminnych w Bebelnie

27 sierpnia 2018 Wyłączono przez Michał Szafrański

Tegoroczne święto plonów w Gminie Włoszczowa odbyło się w Bebelnie. Nie mogło na nim zabraknąć reprezentacji Nieznanowic, która zaprezentowała się w dorodnym wieńcem, stoiskiem i brała czynny udział w konkurencjach sprawnościowych.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy, a zarazem wieniec który będzie reprezentował Gminę na Dożynkach Wojewódzkich (które już 2 września odbędą się we Włoszczowie) będzie wieniec z Czarncy. Drugie miejsce zajęła reprezentacja z Konieczna, trzecie miejsca zajęła Wola Wiśniowa. Gratulujemy wyróżnionym.

Wiele emocji zbudził też Turniej o Puchar Sołtysa, gdzie zwyciężyli reprezentanci Woli Wiśniowej, na kolejnych miejscach znalazł się Rząbiec i Bebelno. Dopisali goście i dobra muzyka dlatego dożynki można uznać za udane. Przede wszystkim są one podziękowanie dla rolników za ich trud pracy, w ciągu całego roku.

Na naszym stoisku jak zwykle pełno pyszności i wyśmienita atmosfera. Mamy się z czego cieszyć. Od ostatnich dożynek udało nam się szczęśliwie ukończyć m.in. budowę naszej świetlicy. O przygotowaniach do kolejnych dożynek będziemy mogli już myśleć z myślą, że mamy nasze wymarzone miejsce spotkań.

Nasze stoisko odwiedzali liczni goście, wśród nich m.in. Starostowie dożynek, Burmistrz z Przewodniczącym Rady Miejskiej, czy rodzina Jedliczków, którzy kilka dni wcześniej w Nieznanowicach dali pokaz fantastycznej jazdy konnej – jeszcze raz dziękujemy!

Zmontowałem sobie najważniejsze fragmenty udziału w świecie plonów w Naszym wykonaniu

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w przygotowania jak i wspaniałą promocje naszej miejscowości w Bebelnie. Podziękowania należą się tym bardziej, że kilka dni wcześniej, stanęliśmy na wysokości zadania i zorganizowaliśmy udaną imprezę z okazji otwarcia Naszej świetlicy. Na słowa podziękowania zasługuje również Pan Marian Szczepanik, który jak co roku przygotował i pięknie przygrywał nam do naszej dożynkowej przyśpiewki.

Relacje z dożynek Gminnych Bebelno 2018 można obejrzeć na TV Włoszczowa

Relacja i fotorelacja z dożynek również na stronie Urzędu Gminy Włoszczowa:

http://wloszczowa.pl/art,3749,wieniec-z-czarncy-najpiekniejszy-na-gminnym-swiecie-plonow

michał szafrański

Michał Szafrański

Dołącz do Fanów Nieznanowic na Facebooku, aby śledzić co nowego w Naszej miejscowości. Podziel się informacją o stronie www.nieznanowice.pl ze znajomymi i sąsiadami…